fbpx

Термінологія

Пластикова картка, виготовляється з екологічно чистого та безпечного матеріалу — полівінілхлориду (ПВХ)
Розмір пластикової картки — 86 х 54 мм
Товщина картки — 0.76 мм
Пластикова картка має заокруглені кути —радіус заокруглення 3 мм

Пластикова картка друк

Персоналізація пластикових карток
Нанесення на пластикову картку індивідуальної інформації, про неї власника, зразок його підпису та ін. Також картка може містити: номер, дату видачі, термін дії, логін та пароль для активації тощо.

Лакування пластикових карт
Це один із способів захисту поверхні самої картки та нанесеної на неї інформації та зображень. Лак менш довговічний, ніж ламінування пластику і застосовується у карток, які мають мінімальний термін служби. Лак наноситься офсетний – матовий та глянсовий. Однак, існують деякі обмеження при персоналізації таких карток.

Ламінування листового пластику (ламіновані пластикові картки)
Ламінування — процес спресування чотирьох нагрітих шарів пластику, що формують картку. Стандартна картка складається з чотирьох шарів:
1. шар прозорого ламінату, що захищає малюнок на лицьовій стороні картки;
2. шар пластику з нанесеним малюнком лицьового боку картки;
3. шар пластику з нанесеним малюнком зворотного боку картки;
4. шар прозорого ламінату захищає малюнок на звороті картки.
Метод ламінування застосовується для карт, до яких пред’являються підвищені вимоги щодо терміну використання в обігу. Ламіновані карти допускають будь-які види персоналізації.

Пластикова картка. Ембосування
Нанесення буквено-цифрової інформації за допомогою механічного видавлювання потрібних елементів із пластику. Можливе подальше фарбування рельєфу – типпінг (золотий, срібний, чорний).

Ембосування пластикової картки

Типінг пластикових карт (покриття фольгою)
Це покриття забарвленою плівкою ембосованих символів з метою їхнього кращого виокремлення на фоні надрукованого зображення на пластиковій картці. Найчастіше покривають золотими або срібними кольорами.

Індент-друк на пластикових картах
Процес зворотного ембосування, тобто цифри або літери вдавлюються у пластик.

Друк номерів на пластикових картах
Нанесення аналогічної буквено-цифрової інформації. Але, на відміну від ембосування, є обмеження при нанесенні інформації на певні поверхні.

Смуга для підпису на пластикових картках
Спеціальна смуга на картці, призначена для розміщення зразка підпису або іншої додаткової інформації. Зазвичай робиться білою фарбою.

Магнітна смуга LoCo та HiCo на пластикових картах
Один з найпоширеніших способів нанесення інформації на пластикові карти. Магнітна смуга містить закодований запис даних власника картки. Зчитуючий пристрій миттєво розшифровує інформацію, що міститься на магнітній смузі.

Магнітна смуга має три доріжки і зазвичай:

  • перша доріжка зберігає ім’я власника картки;
  • друга доріжка зберігає номер картки та термін придатності картки;
  • третя доріжка дозволяє записувати додаткову інформацію (використовується рідко).

LoCo – низькоерцитивна магнітна смуга (на 300 ерстед). Неактуальна у наш час.

HiCo – високоерцитивна магнітна смуга (до 4000 ерстед). Цей вид карток характеризується високою стійкістю до магнітних полів, тобто інформацію, записану на магнітну стрічку важче стерти за допомогою магнітного поля. Актуальна у наш час.

Штрих-код на пластикових картах
Алфавітно-цифрова інформація кодується та зображується у вигляді штрихів. Зазвичай штрих-код містить персональну інформацію, наприклад цифри товарів. Він необхідний для зчитування та розшифровки інформації.

Скретч-панель (захисна смуга, що стирається)
Нанесений непрозорий захисний шар. Скретч панель використовується для захисту секретної інформації. Щоб прочитати  інформацію панель стирається.

Пластикова карта. Тиснення фольгою
Перенесення фольги методом гарячого тиснення на поверхню картки за допомогою кліше. При тисненні використовується золота, срібна фольга та голографічна фольга.

Голограмма на пластикових картах
Це голографічна наклейка, яку наносять шляхом впресування під великою температурою в картку. Голограма є додатковим ступенем захисту від виробів пластикових карток.